Çarşamba, Kasım 26, 2008

İŞTE AÇIKLAMALAR

Yukarıdaki şekiller, psikologlar tarafından ortaya çıkarılmış, defalarca test edilmiş, bugünkü halini almış.
Seçtiğiniz şekil, dokuz ana karakterden size uyanın hangisi olduğunu gösteriyormuş.


1. şekil
İçedönük-Hassas-Kolay Etkilenen:
Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz. Üstün körü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorsunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa, yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz. Ama yakın arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz o kadar kuvvetli ki bu da size ihtiyacınız olan uyumu ve gücü getiriyor. Yine de yalnız başına kalmaktan hiç sıkılmıyorsunuz.


2. şekil
Özgür-Geleneklere Karşı-Tutulamayan:
Kendinizi geliştirmenizi sağlayacak özgür ve kimseye bağlı olmayan bir hayat peşindesiniz. Hobilerinizde ya da işinizde sizi başarıya ulaştıracak yeteneklere sahipsiniz. Bağımsızlığa olan düşkünlüğünüz bazen sizden beklenilenin tam tersini yapmanıza neden olabiliyor. Öyle her gördüğünüz şeye üzerinde düşünmeden uyacak tiplerden değilsiniz. Aksine kendi fikirleriniz doğrultusunda gitmeyi yani, akıntıya karşı kürek çekmeyi seviyorsunuz.


3. şekil
Dinamik-Aktif-Dışadönük:
İlginç ve çeşitli işlere girebilmek için risk almaktan kaçınmıyorsunuz. Rutin bir hayat sizi etkisiz hale getirebiliyor. En çok sevdiğiniz şey tüm olaylarda başrol oynamak. Aslında olayları başlatan kişi de siz oluyorsunuz.


4. şekil
Ayakları Yere Basan-Dengeli-Uyumlu:
Komplike olmayan ve doğal bir yaşamı, bir aşkı ve işi amaç edinmişsiniz. İnsanlar size saygı duyuyor, çünkü sizin ayaklarınız öyle bir yere basıyor ki, herkes sizden destek alıyor. Siz de bu insanlara güven sağlamayı biliyorsunuz. Çok sıcak ve insancıl olarak tanınıyorsunuz. Basmakalıp ve çok abartılı olan her şeyi reddediyorsunuz. Modanın getirdiği yeniliklere de bağlı değilsiniz. Aksine, sizin için giyim pratik ve rahat olmalı.


5. şekil
Profesyonel-Pragmatik-Kendini Tanıyan:
Hayatını eline alıp şansını kadere bırakmak yerine yaratmayı sevenlerdensiniz. Problemlerinizi pratik ve karışık olmayan yöntemlerle çözüyorsunuz. Günlük hayatınızda gerçekçi olmayı tercih ediyorsunuz. İşte ise, herkes sizi sorumluluk sahibi olarak tanıyor. Sizin kendinize olan güveniniz sayesinde etrafınızdakiler de sizden güç alıyor. Fikirlerinizi uygulamaya koyana kadar rahat edemiyorsunuz.


6. şekil
Barışçıl-Tedbirli-Agresif Olmayan:
Anlaşması kolay bir insansınız. Kendi özel hayatınıza ve özgürlüğünüze düşkün olduğunuz için de arkadaşlarınızı pek yormuyorsunuz. Bazen hayatın anlamını düşünmek ya da kendi kendinize eğlenmek için her şeyden uzaklaşıp yalnız kalmak istiyorsunuz. Bu yüzden de kaçabileceğiniz güzel mekanlar nerede biliyorsunuz. Ama siz yalnızlık düşkünü bir insan da değilsiniz. Sadece hayatın size vermiş olduklarını takdir eden, dünyayla barışık bir insansınız.


7. şekil
Dikkatsiz-Oyun sever-Neşeli:
Spontane ve özgür bir hayatı seviyorsunuz. Hayata bir kere gelinir ilkesinden yola çıkarak dolu dolu yaşamayı istiyorsunuz. Çok meraklı ve her yeni şeye açık bir insansınız. Tüm değişikliklerin sizi büyüttüğüne inanıyorsunuz. Bağlı kalmak kadar sizi sıkan bir şey yok. Sürpriz yapmaktan ve sürprizlerle karşılaşmaktan çok hoşlanıyorsunuz.


8. şekil
Romantik-Hayalci-Duygusal:
Çok duygusal bir insansınız. Olayları gerçekçi tarafından görmeyi reddediyorsunuz. Sizin için duygularınızın size söyledikleri önemli. Ayrıca yaşamda hayallere yer olması gerektiğini savunuyorsunuz. Romantizmi reddeden ve her şeyi akılcı bir yolla çözmeye çalışan insanlarla anlaşamıyorsunuz. Hayallerinizi, duygularınızı sınırlayacak her şeyi reddediyorsunuz.


9. şekil
Analitik-Güvenilir-Kendinden Emin:
Hayatınızı insanların gözden kaçırdığı küçük değerli taşlarla doldurmayı seviyorsunuz. Bu nedenle kültür sizin hayatınızda önemli bir yer oynuyor. Yine de siz şık ve zarif duygularınızın çevreden etkilenmemesini sağlıyorsunuz. Sizin için zarif ve görgülü bir hayata sahip olmak çok önemli. Ve yine aynı tarzdaki insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorsunuz.

.

16 yorum:

Ekmekcikız dedi ki...

Nasıl?
Beğendiniz mi, yorumları?
:))

şule dedi ki...

ben bugun bakabildim bloga. dolayisi ile yazmistin zaten cozumlemeleri ama ben ben onlara bakmadan 2 demistim. e guzelmis, begendim :)

serpil dedi ki...

Ben 4 demiştim,övünmek gibi olmasın:)

metin dedi ki...

214897...

Böyle seçseymişim/yazsaymışım... Hay Allah!

Ekmekcikız dedi ki...

Şulecim,
Bence de fena değil, canım.
Hem, uymuş sana.:))

Ekmekcikız dedi ki...

Serpilciğim,
Demek ki, sonuçtan yani tahlilden memnunsun. Harika!
:))

Ekmekcikız dedi ki...

Metin Bey,
7 numaranın, yani ilk bakıştaki seçiminizin, şeklini beğenmiştiniz herhalde. Baksanıza, tanımlar çıkınca en sona inmiş.:))
Doğrusu, son sıralamanız, size daha çok uyuyor.
:)

metin dedi ki...

Efenim 3, 5 ve 6'nın listemde olmadığını dikkate alırsanız, 7'nin sonunculuğunun da göreceliği olduğu ortaya çıkar. Ama evet, çok haklısınız; son cümlenize katılıyorum.

funda dedi ki...

doğru 7 de söylenenler. beni anlatmış, tıpkı ben :)

metin dedi ki...

"Göreceliği" değil tabii ki, "ği" nereden yapışmış anlamadım!

elektra dedi ki...

2 ve 8'i harman ettim okudum da, insan hem burnunun dikine gidip hem de kırılgan olunca ne oluyor??? hah, ben oluyorum işte:))

Ekmekcikız dedi ki...

Fundacım,
Aceba siz bir yay burcu olabülür müsünüz, bu arada ve bu benzerlikle?
:))

Ekmekcikız dedi ki...

Evet Elektracım, sen olursun o, doğruya doğru.:))

Ekmekcikız dedi ki...

Metin Bey,
Ben bir karakter uzmanıymışım gibi konuşmuşum! :))

ayçobanı dedi ki...

Doğrudur hocam :)

Ekmekcikız dedi ki...

Memnun oldum, "hocam"!
:))