Pazartesi, Kasım 09, 2009

ÇENESİ DÜŞTÜ!

Valla bu domuz gribinin belirtileri her ne ise, birazdan görüneceğimiz Doktor Amcamız "evet, domuz bu!" derse, bir de "çene düşmesi, dır dır dır konuşma" belirtisi de eklemek gerekecek literatüre.
Akşamdan beri vır vır, dır dır bir konuşma arzusu, bir çene...

Çiçek kızım, önceki gün akşam boğaz ağrısından şikayet etmiş.
Dün öğlen, babasındayken aradı, "anne boğazım ağrıyor, biraz ateşim de var" dedi.
Babasıyla konuştuk, gerekli adımları atmış, ilaç vermiş, "fena değil, durumu" dedi.
Akşamüstü eve geldiğinde, hafif baygın bakmaya başlamıştı. Gece ateşi çıktı, 39,6 oldu. Ateş düşürücü, ılık duş, üstüne doktor önerisiyle bir ateş düşürücü daha. Geceyarısı yine ateşi çıktı, kustu, sonra rahatladı, uyudu.
Sabah yine 39,3 ateşi var, bir de kuru öksürük, boğaz ve eklem ağrısı.
Okula haber verdik, sınavı da vardı.

NTV'nin hastalık belirtileri çizelgesine baktım. Bana sorulursa, "domuz" bu!
İçerden sesleniyor şimdi, "an-nee ateşim 38 olmuş, gel biraz konuşalım!"
İyi, bakalım.


.

14 yorum:

hafif abi dedi ki...

Amaninn! Dikkat edin lütfen! Geçmiş olsun. Benimkinde de birazcık ateş var, kırıklık var.

Leylak Dalı dedi ki...

Endişelenme canım, dinlenmesine dikkat et. Ankara'da her gidene domuz gribi diyorlarmış zaten. Dolayısıyla kardeşim, kocası ve 5 yaşındaki yiğen de 1 haftadır muhtemelen bu nedenle yattılar. Doktora görünmediler ne diyeceğini bildikleri için. Şimdi iyiler, sorun yok. Hem de bağışıklık kazanmış oldular. Yani onlar 1, domuz 0.
Geçmiş olsun...

neolitik hanım dedi ki...

gecmis olsun efenim, çabucak iyileşsin çiçek kızınız :)

Talisman dedi ki...

Ovvv kıyamamm. Geçmiş olsuun.
Domuz da olsa geçer, çok geçiren var etrafta. Endişelenme Ekmekçikızcım.
Öperim.

nehircce dedi ki...

Geçmiş olsun..Oğlumda buna benzer bir şey yaşadı.Bronşit başlangıcı dendi.Biz atlatıyoruz dilerim sizinki de çabucak geçer...

zafer dedi ki...

Ah geçmiş olsun..Yumak Paşa'nın gelişinden sonraysa bu muhtemelen kedi gribi..Şaka bir yana,bir aktara uğrayınız derim.Şu bağışıklık sistemini güçlendirici şifa bitkilerinden zencefil,karabiber,yaban mersini...ve evet bol soğan ve sarmısaklı yoğurt,bol sahlep tarçınlısından,ıhlamur,ada çayı,kuşburnu çayı,vs...Ben sadece hatırlatıyorum,bu konuda sizin epey deneyiminiz var zaten Ekmakcihanım..Tekrar geçmiş olsun,çiçekler kolay atlatır gribi merak etmeyiniz.Sevgiler

Ekmekcikız dedi ki...

Sevgili Arkadaşlar,

İyi dilekleriniz için ayrı ayrı hepinize teşekkür ederim.

Doktordan döndük, az önce. Üst solunum yolu enfeksiyonu, dedi doktorumuz. "Domuz gribi olabilir de olmayabilir de, viral enfeksiyonsa yapılacak şey -domuz olsa da olmasa da- aynıdır. Bakteriyal bir enfeksiyon mu onu anlamak için boğaz kültürü yaptıralım, böylece sonuçta antibiyotik gerekip gerekmeyeceği anlaşılır" dedi.
Ayrıca dedi ki, "bu iş gereksiz abartıldı bizde İngiltere'de ve Kanada'da, domuz gribi olan çocukların evinde parti veriliyormuş ki, diğer çocuklar da gelip hastalanacaklarsa hastalanıp, atlatsınlar."
Bir de şey dedi, "aşı bizde önceki yıllarda kullanılan maddenin -avjuvan- olduğu bir aşı, alerjik bünyeliler dışında özel bir yan etkisi yok."
Anladığım, hastalığı da aşıyı da abartmaya gerek yok.
İyi haber.

Ebru dedi ki...

İyi haberlerle dönmenize sevindim acil şifalar dilerim.

SekerPembe dedi ki...

Biliyor musunuz, burada (ABD'de) domuz gribi neyin, hic sallamiyorlar. Doktorun dedigi gibi, uzerine dusmuyor, ust solunum enfeksiyonu dedikleri tipten bir hastalik gibi muamele ediyorlar. Endiselenmeyiniz. Siz "cicek kardesimi"n ayaklarinin uzerine Yumos"u yatiriniz, o sicacik karniyla isitir, terletir O'nu. Sabaha birseycigi kalmaz:)
Acil sifalar dileriz biz buradan.

Evli Adam dedi ki...

aynı dertlerden muzdaribiz. geçmiş olsun.

endiseliperi dedi ki...

ekmekçikız, şimdi geldim, çok üzüldüm. canım, çok geçmiş olsun ona. neyseki kontrol altına alınmış sayılır. sen de kendine dikkat et, çok endişelenme artık.

sevgiler hepinize.

funda dedi ki...

ay nefesimi tutmuşken iyi haberi aldım şükür ki, ama çiçek hem boğaz ağrısı yaşıyor ve hem konuşabiliyorsa alkışlarım onu ben..
geçmiş gitmiş olsun gerçekten..

şule dedi ki...

kuzuyu op benim icin. sohbet etmek isterse telefon baglantisi kurayim kendisiyle :)

Ekmekcikız dedi ki...

İkinci fasıl teşekkür edeyim dedim, baktım lafı uzatıyorum.
O bugünkü yazı oldu.

Teşekkürler!
:)))