Çarşamba, Aralık 27, 2017

ABBA

Dün gece o müzik senin bu müzik benim geziyordum. 
Derken, ABBA'nın en sevdiğim şarkılarından biri olan "The Winner Takes It All"un Mamma Mia  filminde Merly Streep tarafından söylendiği sahneye denk geldim.
Oofff ki offf!
Yine beni benden aldı o sahne ve o şarkı. Dinlemek isteyen için, buradan tık!
Oradan şarkının ABBA versiyonu ve "Dancing Queen", "Fernando", "Take A Chance On Me" yorumları derken bir Avustralya televizyonunda ABBA hakkında bir belgesele denk geldim. İlgilenen için buradan tık!

Belgeseli gülümseyerek izledim ve onlara yeniden hayranlık ve sevgi duydum. Sanırım bunun başlıca nedeni, müzisyenlerin her birinin şimdiki zamandan geriye bakarken yaşadıklarını mutlulukla ve güleryüzle anlatmaları. Bir şarkılarında dedikleri gibi "Thank You For The Music" onlar için gerçek bir yaşam şekli, sanırım.
Aslında, gençlikte ABBA hayranı değildim, zaman zaman onların "pop" şarkıcısı olmalarına burun kıvırmış olduğumu hatırlıyorum. Oysa, son on senede benim için çok değerli olduklarını düşünüyorum. Garip değil mi?

Yaşadığımızda sıradan olduğunu düşündüğümüz bazı olayların, dinlediğimiz müziklerin, seyrettiğimiz filmlerin, okuduğumuz kitapların zaman içinde unutulmaz hale gelmesi, çok değerli olması üzerine düşündüm sonra da...Çiçekler, sonbaharın en güzel günlerinden birinde gittiğim İstanbul Üniversitesi Botanik Bahçesi'nden.

4 yorum:

serpil dedi ki...

Ben en çok The Day Before You Came şarkısını severim, iyi ki hatırlattın ABBA'yı, dinleyeyim şimdi :)

şule dedi ki...

birlikte gittiğimiz ilk filmdi "mamma mia", ne iyi yapmışız :)

benim de en sevdiğim "winner takes it all" sanırım. hâlâ her dinlediğimde yüreğim sızlıyor

EKMEKÇİKIZ dedi ki...

Serpilcim,
Sen de iyi ki hatırlattın, bu şarkı da güzeldir. Galiba güzel olmayan şarkısı yok onların! ;)

EKMEKÇİKIZ dedi ki...

Şulem,
Evet ya, ne güzeldi. Son gittiğimiz de fena değildi, arayı açmadan yine gitsek ya. :)