Cuma, Şubat 02, 2018

SÖMESTR TATİLİ

Son defa yazdığımdan  bu yana geçen zamanda, sömestr tatilindeydim. Tabii ki ben değilim tatilde olan, kızım Ankara'dan geldi. Biz de uzun aranın tadını çıkarıp kendimizi gezmelere vurduk.
Gezmelerin bazısı, mesela Kadıköy'de Baba Sahne'deki "Two Turkish Tenors" gösterisini  arkadaşlarımla izledik. Çok eğlenceli, müzik dolu bir akşam oldu.
Zorlu P. S. M.'deki "Taj Express" müzikalinde kızımla başbaşa bir akşam geçirdik. Danslar ve müzik enerji dolu ve keyifliydi. Hindistan benim için bir çekim merkezi olmaya başladı, hayırdır bakalım. Müzikal dışında "The Post" ve "Loving Vincent" filmlerini gördük, birlikte.
İkisi de güzel filmlerdi; The Post'da oyuncular başarılıydı ve anlatılan tarihi olay filmi  merakla izletiyordu. Vincent ise, sanatın ve tekniğin mükemmel bir birlikteliği olmuştu, hayranlıkla izledik.Sabancı Müzesi'ndeki Ai Weiwei sergisinin uzatılması kızımın şansına oldu.
Havanın şurup gibi olduğu 31 Ocak günü Emirgan'a uzun metro, vapur, dolmuş yolculuğuyla ulaşmak bile bizi yormadı. Boğaziçi'nde olmak her zaman keyif veriyor. 
Dönüş yolculuğunu denizden yapınca bu keyif daha arttı, güzel bir günbatımı izledik, bu sayede.

Bir üstteki fotoğraftaki Kızkulesi, bakmaya doyulamayan bir manzara değil mi?
Keşke, fotoğraftaki görüntü deniz, kule, bulut ve martılardan ibaret olsa, arkadaki kalabalık şehir yerine...


Akşam dönüş vapurundaki piyango, o sıradaki ay tutulmasına ve dolunayın doğuşuna tanık olmaktı.
Ne yazık ki, arka güvertede oturan insanların arasından şöyle uzanıp fotoğrafı çekmeye çalışırken elim titremiş. Neyse, artık! Bu da böyle bir anımız.Ertesi gün güzel hava ve güneş ışıklı bir öğleden sonra Suadiye sahilinde kardeşim, yeğenlerim ve annemle oturduğumuz keyifli saatlere eşlik etti.
İki hafta önce "erken henüz açmasınlar" diye dua ettiğim mimozaların mis kokusunu doya doya içime çektim, güzel havada.
Kuraklık devam ediyor, bu kış kışlığını bilemedi, ama ne yapalım. Bu defa da böyle...

1 yorum:

Ruhsuz Atmaca dedi ki...

Güzel farklı bir gün olmuş. :D