Pazar, Mayıs 15, 2011

BUGÜN SEN ÇOK GENÇSİN YAVRUM

Bugün sen çok gençsin yavrum, hayat ümit neş'e dolu...
Ne yalnızlık ne de yalan üzmesin seni...Birkaç yaz, birkaç kış geçecek, sonra bir başka baharda; belki yine bir Mayıs günü, belki de aceleci davranırsan Nisan'da böyle kocaman uzamış dallarla kendini güneşe sere serpe uzatacaksın.Sağdaki erguvanın önünde gelinle damat poz veriyordu, az önce.
Geçen hafta da burada, düzenlenmiş doğa parçasını dekor kullanarak evlilik fotoğrafı çektiren bir çift vardı. Bu hafta iki çift gelmiş.
Yeni trend bu anlaşılan. İlginç olan tüm gelinlerin başlarının sıkıca kapalı oluşu.Mayıs sabahı hava ılık, güneş parlıyor, hafif pus var.
Tam olması gerektiği gibi ya da alıştığımız, bildiğimiz anılarımızı oluşturan gibi.Arkadan bir yerlerden keman eşlikli nağmeler duyuluyor.
Gaak dedi karga, serçeler cıvıldıyor, uzaktan vapur düdüğü duyuldu, kısa bir vuut! Bir küçük esinti getirdi onu şimdi anlımda gezinen.
.

4 yorum:

Işın dedi ki...

Baharın güzelliklerini ne güzel yansıtmışsınız. Bloga her girişimde benim kadar erguvanın kıymetini bilen birileri de varmış diye mutlu oluyorum.

Bu sene en çok erguvan, gelincik ve laleleri bir arada görüntüleyebilmek hoşuma gitti. Her sene olur muydu bu, bu sene mi böyle denk geldi bilmiyorum açıkçası.

Bol erguvanlı bir hafta dileğiyle...

bilge ve annesi dedi ki...

Keyifsiz sabahıma ne güzel geldi bu karele ve güzel kelimeler. Ellerinize yüreğinize sağlık

EKMEKÇİKIZ dedi ki...

Sevgili Işın,
Bu seneki bol yağmurlu ve serin "baharımsı" sayesinde, bütün ağaçlar, çiçekler aynı anda açmış gibi oldu.
Sanki, havanın ısınacağı yoktu da, doğa artık dayanamadı ve ısındı, gibi. :))
Ben de erguvan sevgimin paylaşılmasından çok memnunum.:)

EKMEKÇİKIZ dedi ki...

Sevgili Bilge'nin annesi,
Geçmiş olsun, hafta sonunuz biraz fazlaca keyifsiz geçmiş. Umarım, şimdi herşey daha iyidir.
Geçmişler olsun.
:)